Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu, TESK Başkanı Palandöken ile bir araya geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken ile bir ortaya geldi.

Görüşmenin akabinde açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, esnaf ve dalın sıkıntılarının istişare edilmesi manasında kıymetli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

TESK Genel Lideri Palandöken’in 2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarın temsilcisi olduğunu belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti: “Nakliye dalındaki esnafın birebir bizimle ilgisiyle ilgili de değerli görüşmeler yaptık. Türkiye, esnafın dostu ve onun her vakit yanında olan Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki takımlarla son 20 yıldır çok büyük değişim ve dönüşüm yaşıyor. Yatırımlar sayesinde hem esnafın hizmet kalitesinin artması hem de bu hizmetin vatandaşa ulaştırılması konusunda Bakanlık olarak bir kamu hizmeti yapıyoruz. Bu hizmetin en uygun halde vatandaşa ulaştırılması tarafında esnafın büyük yetki ve sorumlulukları var. Biz de onların daha güzel kurallarda çalışarak, karının daha bol ve bereketli olması için elimizden geleni yapacağız.”

Karaismailoğlu, vatandaşların daha uygun kaidelerde yaşaması ve hizmetin daha kaliteli verilmesi için kesimlerle iş birliği içerisinde yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin yatırımlarını artırarak sürdürdüğüne işaret eden Karaismailoğlu, “Bunun sonucunda gelişen, büyüyen Türkiye var. Bu da gelişen esnaf ve nakliye dalımız sayesinde olacaktır. Bizim de bunu en düzgün biçimde yapabilmek için bütün kesim temsilcileri, bu hizmeti gerçekleştiren bütün paydaşlar olarak daima istişare halinde olmamız gerekiyor. Bugün Bendevi lider ile birlikteydik, bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. Sonucunda hem esnafımız hem vatandaşımız hem de milletimiz kazanacak. Bunlar da gelişen, büyüyen Türkiye’nin güçlü adımları olarak dünyaya yansıyacak.” dedi.

“Esnaf ve sanatkarın problemleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk”

Palandöken de Bakan Karaismailoğlu ile esnaf ve sanatkarın sorunlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını anlattı.

Nakliyeci ve taşımacı şoför esnafının sorunlarına değinen Palandöken, “Daha evvel Cumhurbaşkanına arz ettiğim üzere kullanılan araçların yenilenmesiyle ilgili planlarımız vardı, bu da çalışılıyor fakat sıfır araçlarla ilgili sorun var. Tüketimi az olan elektrikli araçların yollara çıkmasıyla esnafın da modernize olacağı, teknolojik çağa ayak uyduracağı bir sisteme geçeceğiz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu